Çfarë janë jastëkët e larëshëm për këlyshë qensh?

Mbrojtëse stërvitjeje për këlyshë të larëshmejanë gjithashtu pikërisht ajo që sugjeron emri i tyre: peceta urinimi për këlyshë që mund të lahen dhe të përdoren përsëri. Në këtë mënyrë, nuk do të keni më nevojë të shpenzoni më shumë para për peceta njëpërdorimshe - duke i bërë ato një zgjedhje shumë më të mirë për pronarët e qenve me buxhet të kufizuar. Peshat e larëshme për këlyshë thithin gjithashtu më shumë lëng, duke i bërë ato zgjedhjen më të mirë nëse keni një këlysh më të madh me një fshikëz më të madhe.
Ato përfaqësojnë gjithashtu zgjidhjen më miqësore me mjedisin, pasi nuk do t'ju duhet të shtoni më mbeturina në deponi. Mund të zgjidhni gjithashtu nga disa dizajne - diçka që nuk mund ta bëni me një jastëk stërvitjeje për këlyshë të disponueshëm. Në këtë mënyrë, do të jeni në gjendje ta fshihni edhe më shumë rrëmujën e qenit tuaj, pasi do të duket si një qilim i vogël i këndshëm në dysheme dhe jo si një pecetë që bërtet "Unë jam një jastëk urinimi!".
Plus, meqenëse këtojastëkë të larëshëm për qenushMeqenëse janë bërë nga një material më rezistent, qentë nuk do të tundohen t'i përtypin ose t'i copëtojnë ato. Edhe nëse përpiqen ta prishin jastëkun e qenushit, nuk do të kenë shumë sukses. Gjëja më e madhe që do të bënin është ta shtypnin pak ose ta lëviznin nga vendi i tij - por ka shumë të ngjarë që nuk do të jenë në gjendje ta shkatërrojnë plotësisht. Sigurisht, kjo varet edhe nga zakonet e përtypjes së qenit tuaj. Nëse keni një jastëk përtypës, atëherë jastëku mund të mos jetë më aq i qëndrueshëm.
Megjithatë, në përgjithësi, këto jastëkë janë të destinuar të zgjasin, prandaj janë opsioni më i përshtatshëm nëse nuk doni t'i zëvendësoni pas disa përdorimesh.

Sa shumë bëj Mbrojtëse për qen të larëshme Kosto?
Një jastëk stërvitjeje për këlyshë i ripërdorshëm kushton afërsisht aq sa një pako me 100 jastëkë stërvitjeje për këlyshë njëpërdorimësh - përsëri, në varësi të markës që zgjidhni. Në këtë pikë, mund të mendoni "por a ia vlen?" Epo, kur merrni parasysh qëndrueshmërinë e tyre të përgjithshme, mund të thoni se ia vlen.
Së pari, mendoni se për sa kohë planifikoni t'i përdorni. Nëse do t'i përdorni për një kohë të gjatë, atëherë janë një investim i mirë. Nëse do t'i përdorni vetëm për disa javë, atëherë mund t'ju duken shumë të shtrenjta.
Në varësi të markës, mund të paguani rreth 15-20 paund (më shumë ose më pak) për një copë, ose rreth 25 paund për një set prej dy copësh. Përsëri, sa më e sofistikuar të jetë marka, aq më e shtrenjtë mund të jetë copëza.

Sa kohë zgjatMbrojtëse për qenush të ripërdorshmeE fundit?
Qëndrueshmëria e jastëkut do të varet shumë nga vetë marka dhe mënyra se si është prodhuar artikulli. Jastëku standard i stërvitjes së këlyshëve mund të përdoret të paktën 300 herë - pak a shumë. Kjo e bën atë opsionin më ekonomik, pasi paketat e disponueshme me të njëjtin çmim kanë vetëm 100 jastëkë.
Megjithatë, ekzistojnë edhe jastëkë për stërvitjen e këlyshëve, prodhuesit e të cilëve krenohen me mbi 1,000 larje. Sigurisht, këto produkte do të jenë pak më të shtrenjta dhe ju duhet të respektoni kushte të caktuara larjeje - por nëse i respektoni, rezultati duhet të ia vlejë. Idealisht, duhet të blini të paktën dy prej tyre në mënyrë që t'i ndërroni midis larjeve.


Koha e postimit: 26 shtator 2022