Ролна од неткаен ткаен Spunlace 40gsm за влажни марамчиња погодна за кожата

Краток опис:

Дебелина: средна тежина
Техника: неткаен
Тип: Нето ткаенина
Тип на набавка: По нарачка
Материјал: 100% полипропилен
Техника на неткаен материјал: вртено-врзано
Шема: обоена
Стил: обичен, DOT, бисерен шаблон, мрежест шаблон, EF шема
Ширина: 43/44″
Тежина: 20-85gm
Боја: црна, бела или прилагодена
Пакување: ролна пакување
MOQ: 500 кг
OEM: OEM прифатливо
Примерок: Достапен

 


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификација

Име Spunlace неткаен материјал
Неткаен техника Спанлејс
Стил Паралелно преклопување
Материјал Вискоза + Полиестер;100% полиестер; 100% вискоза;
Тежина 20 ~ 85 gm
Ширина Од 12 см до 300 см
Боја Бело
Шема Обична, точка, мрежа, бисер, и така натаму.Или на барање на купувачот.
Карактеристики 1. Еко-пријателски, 100% разградлив
2. Мекост, без влакна
3. Хигиенски, Хидрофилен
4.Супер зделка
Апликации Неткаен материјал Spunlace е широко користен за влажни марамчиња, крпа за чистење, маска за лице, памук за шминка и така натаму.
Пакет PE филм, смалување филм, картон, итн.Или на барање на купувачот.
Термин на плаќање T/T, L/C на повидок, и така натаму.
Месечен капацитет 3600 тони
Бесплатен примерок Бесплатните примероци се секогаш подготвени за вас

 

Детали за производот

Ролна од неткаен ткаен Spunlace 40gsm за влажни марамчиња погодна за кожата
Ролна од неткаен ткаен Spunlace, погодна за кожата, 40 gsm за влажни марамчиња 1
Ролна од неткаен ткаен Spunlace 40gsm за влажни марамчиња погодна за кожата 2

НЕткаен ткаенин SPUNLACE

Spunlaced неткаен материјал е еден вид на Spunlaced неткаен материјал, во кој микро водениот млаз под висок притисок се прска врз еден или повеќе слоеви од влакна мрежа, така што влакната се заплеткаат едни со други, така што мрежата со влакна може да се зајакнува и има одредена цврстина. Добиената ткаенина е спунирана неткаен материјал.

ФОКУСИРАЈ НА КВАЛИТЕТОТ

Избрани растителни влакна, меки и нежни, пријатни за кожата и удобни
Не додавајте флуоресцентни средства, конзерванс и други адитиви.

Ролна од неткаен ткаен Spunlace, погодна за кожата, за влажни марамчиња 3

ИЗБОР НА ПОВЕЌЕ ШЕБОВИ

Ткаенината е мека, целиот памук е блиску до кожата и може да се користи за многу намени
ПРЕДНОСТ НА ПРОИЗВОДОТ: Нема додаток, Достапно е за затворање на кожата, чувствително на вентилација

Ролна од неткаен ткаен Spunlace од 40 gsm за влажни марамчиња 4

СИЛНИ И ИЗДРЖНИ
Вртење со висок притисок, поцврсто намотување на влакното

ЧИСТО И БЕЗБЕДНО
Заштита на животната средина, безбедна употреба

И СУВИ И МОКРИ
Силна апсорпција на вода, брзо обновува свежа

ЕДИНСТВЕНОСТ НА ВЛАКНА
Одличен ген и мазен профил на влакна

Ролна од неткаен ткаен Spunlace, погодна за кожата, за влажни марамчиња 4~1

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи